NJPW Full Destruction Tour Schedule

Below is the full lineup for New Japan Pro Wrestling's Destruction events, which include bouts from the Young Lion's tournament, and Intercontinental title defense, and Kota Ibushi putting his G1 briefcase on the line against KENTA. Check it out below.

September 15th in Beppu:

  1. Zack Sabre Jr. versus Hiroshi Tanahashi
  2. Tomohiro Ishii/YOSHI-HASHI versus Guerrillas of Destiny
  3. Tetsuya Naito/EVIL versus Jay White/Chase Owens
  4. Hirooki Goto/Rocky Romero/Kazuchika Okada versus Shingo Takagi/BUSHI/SANADA
  5. Jyushin Thunder Liger/YOH/SHO versus Yoshinobu Kanemaru/DOUKI/Minor Suzuki
  6. Robbie Eagles/Will Ospreay/Tomoaki Honma/Kota Ibushi/Togi Makabe versus Yujiro Takahashi/Bad Luck Fale/Taiji Ishimori/El Phantasmo/KENTA
  7. Karl Fredericks versus Yota Tsuji YOUNG LION CUP
  8. Shota Umino versus Alex Coughlin YOUNG LION CUP
  9. Ryusuke Taguchi/Ren Narita/Yuya Uemura/Yuji Nagata versus Clark Connors/Michael Richards/Toa Henare/Manabu Nakanishi

September 16th in Kagoshima:

  1. Kota Ibushi versus KENTA for the G1 Contract
  2. El Phantasmo/Taiji Ishimori versus Robbie Eagles/Will Ospreay for the IWGP Junior Heavyweight tag team championship
  3. EVIL/Tetsuya Naito versus Yujiro Takahashi/Jay White
  4. BUSHI/SANADA/Shingo Takagi versus Rocky Romero/Hirooki Goto/Kazuchika Okada
  5. Minoru Suzuki/DOUKI/Zack Sabre Jr./Yoshinobu Kanemaru versus Jyushin Thunder Liger/Togi Makabe/Hiroshi Tanahashi/Tomoaki Honma
  6. YOSHI-HASHI/Tomohiro Ishii versus Guerrillas of Destiny
  7. Ren Narita versus Michael Richards YOUNG LION CUP
  8. Yuya Uemura versus Clark Connors YOUNG LION CUP
  9. Shota Umino/Yota Tsuji/Yuji Nagata/Ryusuke Taguchi versus Alex Coughlin/Karl Fredericks/Manabu Nakanishi/Toa Henare

September 22nd in Kobe:

  1. Tetsuya Naito versus Jay White for the IWGP Intercontinental championship
  2. Shingo Takagi versus Hirooki Goto
  3. SHO/YOH/Kazuchikia Okada versus SANADA/EVIL/BUSHI
  4. Tomohiro Ishii/Kota Ibushi/YOSHI-HASHI/Robbie Eagles/Will Ospreay versus Taiji Ishimori/Tama Tonga/Tonga Loa/El Phantasmo/KENTA
  5. Tiger Mask/Rockey Romero/Hiroshi Tanahashi/Jyushin Thunder Liger versus DOUKI/Yoshinobu Kanemaru/Minoru Suzuki/Zack Sabre Jr.
  6. Tomoaki Honma/Togi Makabe/Toa Henare versus Chase Owens/Bad Luck Fale/Yujiro Takahashi
  7. Shota Umino versus Karl Fredericks YOUNG LION CUP
  8. Ren Narita versus Clark Connors YOUNG LION CUP
  9. Yuya Uemura/Yuji Nagata/Yota Tsuji versus Alex Coughlin/Manabu Nakanishi/Michael Richards